A "valóság" egy vékony, jelentéktelen szelete
2008.05.23. 12:28 | phaidros | 7 komment
Címkék: didiktátor jönazorbán nemfogfájni
Hogy mi az a hajszálnyi, észrevehetetlen különbség? Hát csak annyi, hogy nem ő volt előtte is, nem ő kúrta el, nem csinált előtte kamu költségvetést, és nem tartott vissza közérdekű adatokat.
OV meglépheti úgy a dolgot, hogy nem fogják hazugozni (már saját oldalán persze, a másikon automatice, konstans módon amúgy is). Nyugodtan ígérhet kánaánt, és utána mondhatja azt, hogy hát az urak kiürítették a kincstárat, felélték a lehetőségeket, a jövőt - és teljesen igazat mond ezzel. És ő már joggal beszél majd reformokról, hivatkozási alapnak meg ott lesz az előző koala 6-8 évnyi elkúrása. Szintén teljes joggal.
Ez az a bizonyos árnyalat, nem a szűrőkön keresztül látszó barna, amire figyelni kéne.
Bár egyébként tökmindegy, mire figyelnek az MSZP/SZDSZ-fanok, 4 évre nagy valószínűséggel lehúzhatják magukat a WC-n. Nyilván tökre érdemtelenül. Nem kell félni, nem fog fájni! :)
Nekünk meg lesz egy új problémánk, a 2/3-os Fidesz. Congratulations.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
ekkerjoz 2008.05.23. 15:49:17
Nyilván nyerni fog a Fidesz, bejut még az MDF 10, az MSZP 25 százalékkal, valószínűleg bejut néhány egyéni jelölt, főleg a jobboldalról.
A Fidesz programja a jóléti kiadások lefaragása lesz, nem jár majd alanyi jogon semmi, csökkentik a nyugdíjat, megszűnik a segélyezés.
Nem fogják csökkenteni, csak átszervezik a közigazgatást, felültervezik az inflációt, kitolják az EUR csatlakozást még öt-hat évvel, máshogy nem tudják a hiányt lenyomni.
És ezt Orbán nem fogja felvállalni.
A kétharmados többségtől nem kell félni, az sem tart tovább négy évnél...
phaidros 2008.05.25. 14:49:42
A konzervatóriumon van egy ezzel kapcsolatos poszt, a kiszivárgott (?) megbeszélés egy mondatáról:
konzervatorium.blog.hu/2008/05/25/a_szakertoi_kormanyzasrol
Nem egy elvetemült ötlet.
refuse/resist! · http://torzskocsma.blog.hu 2008.05.27. 00:15:11
- az a misztikus 2/3 miért is annyira szörnyű? /naiv kérdés, nem cseszegetős :)/ - szerintem erről kéne egy konzervatórium-cikk
- Itt jobboldalt nézegetem az ajánlott irodalmat:
- hogy bírod a konzervatóriumon menő kapitalizmus-rajongást?
- én nem vagyok egy kapitalizmus-rajongó, sőt. Néha radikális nemzeti dolgokra is fogékony vagyok, néha még 1-2 összeesküvés-elméletet is elfogadok hipotézisnek, de Drábiktól elszakadt a vezérműszíj :)
Mondjuk, ha még világelső zseni lenne, akkor se lehetne ennyi ilyen témájú könyvet igényesen megírni, amennyit ő ír, szvsz.
phaidros 2008.05.27. 08:24:28
mert kb. az egypártrendszerrel egyenértékű, még ha csak rövidebb időre is - feltéve persze, hogy nem változtatják meg az Alkotmányt, hogy hosszabb időre is meglegyen. Mi akadálya lehetne?
Egyébként nem feltétlenül szörnyű, lehetne jóra is használni. Csak alapvetően nem hiszek benne, hogy a pártok (bármelyik) elsősorban nem saját érdekeiket szolgálják. Az érdekük pedig a hatalmon maradás, a lehetőségeik kibővítése. Az, hogy ezt hogy érik el, az mellékes, ha az eredmény őket igazolja.
Kapitalizmus? Jó a kérdés, azt hiszem, egyrészt a szavak jelentésével van a gond - kérdés, ki mit ért rajta? Mi itt Magyarországon legtöbbször azt, amit a szoci érában tanultunk róla. Hozzá kell tenni, hogy ami ma a világban van, az sem igazi kapitalizmus.
Baj van a kategóriákkal is. Pl. Shenpennél nagyobb kapitalistát még nem láttam, saját bevallása szerint neokon, de olvassa a Mises könyvtárat, és csípi Ron Pault, valamint rossznak tartja a hitelpénz-rendszert. Erre varrj gombot.
Másrészt, nagyon sokan vagyunk már a Konzervatóriumon, és nagyon sokfélék. A legtöbb dologban nem értünk egyet, csak néhány alapvető sarokpontban. Számomra is meglepő és elgondolkodtató, hogy ennyire különböző emberek képesek elfogadni ezeket a pontokat közös értékként, és minden mást ehhez mérni (persze vannak ebben is kivéltelek, a határok mindenkinél mások).
Ezért is köszöntünk el pl. Antal Dánieltől, aki mellesleg az egyik leginkorrektebb szarházi, akit valaha láttam - és ezt nem az elköszönés oka miatt mondom, hanem amit utána művelt.
Drábiktól depressziós leszek - azért, hogy hogy lehet ilyen szarul írni, ilyen dolgokról, viszont nem vagyok benne biztos, hogy van olyan ember, aki képes ezt a dolgot normálisan elmagyarázni. :( Kicsit olyan, mint a Mátrix, amikor a Mátrixban lévőknek próbálod megmagyarázni, hogy ők csak "elemek". Valószínű dühöt, és kétségbeesést éreznénk, hogy nem értik meg, és nem tudom elmondani, csak megmutatni. Drábik még megmutatni sem tudja, csak az utat, hogy merre keress.
Egyébként az hagyján, hogy a konzervatórium kapitalista, de royalista, monarchista, demokráciaellenes is. :o) Csak ezek nem fő pontok, hanem egyéni vélemények. :)
ekkerjoz 2008.05.27. 09:41:39
"- az a misztikus 2/3 miért is annyira szörnyű?"
Nem szörnyű a kétharmados többség, de lehetőséget teremt arra, hogy teljesen kiszoruljon a választók akarata a törvényhozásból.
Akkor volna teljesen felhőtlen egy döntő többség, ha volna mellette mód a visszahívásra, vagy anyagi felelősség számonkérésre is.
Kétharmad esetén olyan törvényt hoznak, amilyet akarnak, ha nem alkotmányellenes. Akár az is előfordulhat, hogy nem tudnak alkotmánybírákat választani (mert nem akarnak) és nem lesz kontroll alkotmányosság ügyben sem.
Az emeszpé Horngyula kormánya is kétharmados volt, el is bénázták magukat rendesen.
Ennek nézünk elébe, nem tud mit kezdeni a többséggel a fidesz, mohók lesznek, elvesztik a szavazóikat.
garázdabillegető (törölt) 2008.05.27. 10:39:40
www.youtube.com/watch?v=TviTCFAGr6w
A hitelpénz rendszer baromi ellentomondásos számomra. Egyrészt tök jónak tűnik a hitel: dolgozol, termelsz értéket, beteszed a bankba az ellenértékét (vagy veszel részvényt), és ezt a bank odaadja kölcsön másnak, aki szintén értéket termel vele, majd a megtermelt értékből visszafizeti, és minden boldog - ez kb a szép és jó kapitalizmus szerintem. De mikor a virtuális pénz már csak virtuális^2 pénzt csinál, önmagáért, az elég gáz, ott értékteremtésről nehezen lehet beszélni. Sorry, most se időm, se mély tudásom kifejteni ezt, csak azt akarom mondani, hogy Shenpen a hasonló gondolataival engem is jól meglepett. A bicaj- és vonatellenessége azonban megbocsáthatatlan :)
Egyébként hol az a cikked, amit leszedtek az index fórumról vagy valami ilyesmi történt vele?
Refuse/Resist! 2008.06.11. 15:43:16
garázda,
:) igen.
meg ilyen:
www.youtube.com/watch?v=d_v1IoxIKZU
de valójában ilyen, csak jól titkolom :
www.youtube.com/watch?v=a-W3flzvjrQ&feature=related
"A bicaj- és vonatellenessége azonban megbocsáthatatlan :)"
Majd kell erről egy jó kis posztot írni :)
Elég racionális érvek vannak ebben a témában.
"Egyébként hol az a cikked, amit leszedtek az index fórumról vagy valami ilyesmi történt vele?"
hm, ezt nem igazán értem.
Én azért látok egy halvány reménysugarat, legalábbis
sokkal jobbnak látom a mostani helyzetnél (megnézve pl. a Varga Mihály interjút). De lehet, hogy naiv vagyok.
98 után valóban elszúrták a klientúraépítéssel, nem kicsit. :(
phaidros,
"Drábik még megmutatni sem tudja, csak az utat, hogy merre keress."
Hát, ezzel még tán egyet is tudok érteni. Nem sok mindent olvastam tőle, de az nagyon gányoltnak tűnt, és volt benne elég sok ellentmondás.
Szerintem az összeesküvés-elméletekkel nagyon csínján kell bánni, de az is igaz, hogy _minden_ összeesküvést csuklóból tagadni hüyeség.

kommentek